Bagua

Bagua energiakaart ja hiina arhetüüpne perekond
Loe Bagua energiakaardi kohta lähemalt ka
SIIT.

baguaNüüdisaegses feng shuis on bagua tsoonid abivahendiks, mille abil saab mõista iseenda ja oma kodu või büroo energeetikat ning määrata, kuidas ja missugune energia uuritavas eluvaldkonnas liigub.
Viis stiihiat on seotud bagua kaheksa, meie endi elust lähtuva eluvaldkonnaga.

 

Maa stiihia esindab energiat, millega seonduvad teadmised ning enesearendus. See on ka suhete, sõpruse ja armastuse tsooni elemendiks. Metalli stiihiaga on seotud laste, loovuse ja tuleviku, samuti abistajate, õpetajate ja reiside tsoon. Vee element väljendab meie valikuid eluteel ja  karjääri. Puu stiihia esindab perekonna ja sugupuu sfääri ning raha, rikkuse ja rahulolu tsooni. Tule element on meie maine ja kuulsuse kandja.

 

Kuidas kasutada Baguat ? Bagua ja viie elemendi seosed.

 

Vanima feng shui haru – Vormi koolkonna –  kohaselt siseneme ruumi kokkuleppeliselt alati põhjaküljest, st. süsteem ei ole seotud päris ilmakaartega, vaid lähtub inimesest ja tema tajudest.

 

 

 

• Sisenen ruumi alati põhjaküljest kas  a) teadmiste/töö iseendaga  (8, MAA)-, b) elutee ja valikute (1, VESI)- või c) abiliste,õpetajate, reiside (6, METALL) tsoonist. Iga sektor nö „vastutab“  tsooni pealkirjas väljendatud eluala eest.

 

• Olles nüüd Keskuses (5 MAA), jääb meist vasakule , itta perekonna ja sugupuu tsoon (3) mis „haldab“ kõike minevikust kaasa saadut- meie vanemad,  haridus, harjumused, hobid kuuluvad kõik sellesse valdkonda. Tsooni  elemendiks on PUU.

 

• Paremale keskusest, kokkuleppeliselt läände, jääb meie tulevik, lapsed,“loojang“, meie  looming  (7, METALL) ja tööd mida planeerime tulevikus. Tsooni nimi on Järv, sileda pinnaga kuid sügava põhjaga. Märksõnaks on kvaliteet.

 

• Keskusest otse ette , lõunasse, jääb maine tsoon (9, TULI), kõik see mille järgi meid tuntakse, kuidas maailmale paistame, meie hea nimi. Lihtne on mainet rikkuda, kõige keerulisem on hoida tuld ühtlaselt vaikselt põlemas.

 

• Keskusest üles paremale jääb oluline suhete, sõpruse ja armastuse tsoon (2,MAA) Raske on selle tsooni tähtsust üle hinnata, sest tasakaal suhetes on aluseks tasakaalule kogu ülejäänud elus.

 

• Keskusest üles ja vasakule (nö kagusse , kuna sisenesime põhjast) jääb raskeltpüütav raha, rikkuse ja rahulolu (4, PUU) tsoon. Selle tsooni nimi on Tuul, ning sarnaselt selle loodusnähtusega on antud energiat raske püüda.

 

Nagu nägime , on kõik meie elutee tsoonid omakorda seotud ka elementidega, alludes nende mõjule. Iga elementi (ja ühtlasi vastavat tsooni) saab tugevdada sellele eelneva elemendi lisamisega ruumi kas värvi, vormi või materjali näol. Nõrgendada saab energiat pehmemalt, kui lisada elemendile järgnevat stiihiat, ja karmimalt, kui tuua sisse otseselt nõrgestavat elementi. Näiteks: Tuld kustutab Vesi, Maad nõrgestab Puu, Metalli sulatab Tuli, Vett neelab Maa , Puud raiub Metall.

 

Ei tohi unustada et see on mäng elementidega,nagu elugi on mäng. Mängime seda siis teadlikult.